Electric scooters can replace 20% of car trips

Згідно з новим дослідженням Університету Карнегі-Меллона в США, електросамокати можуть замінити 1/5 коротких поїздок на автомобілі. Корі Харпер, доцент кафедри цивільної та екологічної інженерії (CEE) і державної політики в Університеті Карнегі-Меллона , керував і провів дослідження, яке показало ефективність мікромобільності у Сіетлі.

Моделювання показало, що 18 відсотків коротких поїздок на відстані до трьох кілометрів можна замінити електросамокатами. Ці короткі поїздки складають цілих 50 відсотків усіх поїздок приватним транспортом у більшості міських районів.

Результати університету показали, що мікромобільність може суттєво зменшити затори. Широкомасштабне розгортання велосипедних доріжок може мінімізувати їх появу.

Харпер і його співавтор Чжуфен Фан, доктор філософії, вважає, що мікромобільність стає доступнішою, і люди стають більш залежними від неї під час щоденних поїздок. Згодом вони стануть краще адаптованими до несприятливих умов, таких як дощ або холод. 

Регулярне використання також може принести значні переваги для здоров’я.

У дослідженні йдеться:

«Заміна коротких поїздок корисна для громадського здоров’я та заторів, але мікромобільність може зменшити викиди лише на два-три відсотки», – сказав він. «Нам потрібні такі речі, як електрифікація транспортних засобів, приміські автобуси та зарядна інфраструктура. Нам потрібно буде зробити набагато більше, щоб зменшити значну кількість викидів».

У Пітсбурзі Харпер співпрацює з громадським шерінгом Healthy Ride. Він створює методи, які передбачають, де велосипедні станції найбільш потрібні, забезпечуючи їх рівномірний розподіл. 

Однак вплив на використання енергії та викиди є непропорційно низьким, і для досягнення цільових показників щодо викидів, пов’язаних зі зміною клімату, необхідні інші заходи, такі як електрифікація транспортних засобів.