Electric scooters: the future of transport?

Обговорюючи сучасні провідні тенденції мобільності, ми неминуче почуємо про автопілот, електричні та водневі автомобілі, шерінг та мікромобільність. Хоч можна і не сприймати деякі тенденції, мікромобільність заслужила своє гідне місце в цьому списку. Основним рушієм мікромобільності були електросамокати, і це чітко прогялдалось в секторі шерінгу, де електросамокати майже миттєво замінили велосипеди. Але як ця категорія продуктів могла стати настільки домінуючою на ринку, коли всього чотири роки тому електроскутери не були відомі або їх часто плутали з електричними мотоциклами?

1. Електросамокати є найефективнішим видом транспорту

Електроскутери багато в чому ефективніші, ніж автомобілі, велосипеди чи навіть власні ноги. Ось невеликий приклад, щоб підтвердити це: лише з однією кіловат-годиною енергії бензиновий автомобіль міг би проїхати три кола навколо футбольного поля, тоді як електричний автомобіль подолав би 17. А з такою ж кількістю енергії електросамокат міг би проїхати колосальні 333 кола навколо футбольного поля – і все це за частку ціни, яку коштував би звичайний або електричний автомобіль. Насправді електросамокати настільки ефективні, що людина витратить приблизно в дев’ять разів більше енергії, проходячи пішки, і приблизно в чотири рази більше, проїжджаючи на тій же відстані на велосипеді.

2. Електросамокати доповнюють громадський транспорт

Порівняно з велосипедами, електросамокати можна складати та використовувати в поєднанні з маршрутками та автобусами. Це робить їх ідеальним рішенням для мобільності. Часто йти пішки занадто далеко, а з електросамокатом ви можете легко дістатися до станції та заощадити дорогоцінний час.

3. Електроскутери захищені від крадіжки

Скутери багато в чому перевершують велосипеди, оскільки вони легші, більш портативні та їх можна брати всередину, де їх не викрадуть злодії. Цей страх кардіжки, є причиною того, чому продажі електровелосипедів не зросли так сильно в містах порівняно з сільською місцевістю.

4. На електросамокатах весело їздити

Є ще одна перевага електросамокатів, яку часто не помічають: з ними весело! Незалежно від віку, люди в захваті, коли вперше стають на електросамокат. Захоплюють не тільки швидкість і прискорення, але й несподіваний «Вау!» ефект, який люди, ймовірно, відчули, коли вперше сідали за кермо автомобіля. Вони більш практичні у використанні та призначені для тих відстаней, які надто далекі, щоб піти пішки, але занадто близькі, щоб скористатися громадським транспортом. Статистика каже, що електроскутери наразі заповнюють велику прошарок мобільності в містах, де середня відстань, яку треба подолати, близько 2,5 км.

Чого ми можемо очікувати від електросамокатів у майбутньому?

Отримавши популярність як засіб для шерінгу, електросамокати не пов’язані з успіхом шерінгових компаній. Шерінг став лише каталізатором поширення електросамокатів у всьому світі та визнання їх як виду транспорту. З більш загальної точки зору, електросамокати дедалі більше ставатимуть альтернативою велосипедам та електровелосипедам, оскільки вони є найдешевшим електричним видом транспорту та більш простим і практичним у використанні. Хто знає, можливо, колись ми будемо начати наших дітей їздити на електросамокаті замість велосипеда.